چارت روز ۳۰ آوریل ۲۰۲۱

چاپ مقاله

چارت روز

۳۰ آوریل ۲۰۲۱

امروز جفت ارز EURUSD یکی از مهم ترین شاخص هایی است که به دلیل Normalization سیاست های اقتصادی باید به آنها توجه کرد و میتواند درمورد احتمالاتی که معامله گران میتوانند در مورد تغییراتی که نرخ بهره کوتاه مدت ایالات متحده ممکن است اتفاق بیافتد ایشان را راهنمایی کند.

بازاریان از شاخص معاملات آتی یورو_دلار به عنوان راهنمایی در مورد احتمالات موجود در مورد ریسک نرخ بهره و یا برای سرمایه گذاری بر روی تغییرات محتمل در نرخ های بهره استفاده میکنند. این نرخ بر آنچه Fed Found Rate در اطلاعات معامله مخصوص آن بر آن تکیه خواهد کرد دلالت دارد.

برای این که بدانید چگونه این اتفاق میافتد باید به سادگی عدد معامله آتی را از عدد صد کم کنید. از این رو اگر معاملات آتی یورو-دلار عدد ۹۹٫۴۸۰ را نشان میدهد (۱۰۰-۹۹٫۴۸۰=۰٫۵۲) به این معناست که معاملات آتی بر نرخ سپرده ۰٫۵۲% دلالت دارد.

با در نظر گرفتن این نکته، جالب است بدانید که با وجود Dovish بودن پیام های فدرال رزرو با توجه به این معاملات آتی، بازار نشانه ای از تاثیر این پیام های Dovish را در این شاخص نمیبیند.

عدد معامله بسیار خوب باقی مانده است و با وجود این که این بانک تاکید دارد سیاست های تسهیلی آن برای مدتی طولانی تغییر نخواهند کرد، شاهد حرکت صعودی در بازار نبودیم.

این مسئله به خاطر حساسیت شاخص اوراق قرضه ده ساله ایالات متحده بسیار مهم است (هم پوشانی واژگون) و اگر حتی پس از این جلسه نیز انتظارات از عادی سازی سیاست های اقتصادی باعث حرکت صعودی USD میشود.

تهیه شده توسط BlueTP.Co

سحر سرخوش

  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
  نظرات

پاسخی بگذارید