بروکر IFC Market (آی اف سی) و افتتاح حساب

چاپ مقاله

آشنایی با بروکر IFC Market (آی اف سی) و افتتاح حساب

 

بروکر IFC Market با بیش از ۱۰ سال سابقه در مارکت ایران

بروکر IFC Markets یکی از بروکرهایی است که سابقه بسیار طولانی و درخشانی در مارکت فارکس ایران دارد و از حدود سال ۲۰۰۶ فعالیت با معامله گران ایرانی را آغاز نموده است.

نکته مثبت در طول تمام سال‌های فعالیت این بروکر با ایران، این مطلب است که این کارگزاری در هیچ زمانی و حتی در شدیدترین وضعیت تحریم‌ها نیز فعالیت خود با مارکت ایران را قطع نکرده است.

دلیل این مطلب که شاید برخی از معامله‌گران ( علی رغم سال‌های بالای حضور این بروکر )، ممکن است مطالب زیادی را در خصوص آن نشنیده باشند این است که این کارگزاری بر خلاف سایر بروکرها در خصوص انجام تبلیغات مختلف، چندان فعالیتی ندارد و معمولا مشتریان قدیمی این بروکر که از فعالیت با آن رضایت داشته اند خود بهترین تبلیغ کننده برای این بروکر بوده اند و باعث آشنایی سایر معامله‌گران ایرانی با این کارگزاری شده‌اند. قطعا بروکری که سطح رضایت‌مندی صددرصدی داشته باشد، نه فقط در ایران بلکه در کل دنیا نیز یافت نمی‌شود و همواره افرادی هستند که از نحوه رفتار یک بروکر ممکن است رضایت نداشته باشند. در خصوص بروکر IFC نیز طبیعاتا وضعیت به همین شکل است. اما رضایت‌مندی بخش قابل توجهی از افرادی که سابقه فعالیت با این کارگزاری را داشته اند در سطح مناسبی قرار دارد و نسبت تعداد شکایت‌هایی که از این بروکر در فضای های مختلف مجازی مانند فروم‌ها و گروه‌های تلگرامی و سایت‌های مرتبط با فارکس ثبت شده است با توجه به سال های زیاد حضور این بروکر در ایران بسیار کم می‌باشد.

ifcmarkets

بنیه و قدرت مالی

یکی از عواملی که ارتباط مستقیمی با بنیه و قدرت مالی یک بروکر دارد، نحوه عملکرد بخش ریسک منیجر آن بروکر است. چنانچه این بخش در یک کارگزاری، وظیفه خود را به خوبی ایفا نماید طبیعاتا فشار کمتری از لحاظ مالی بر روی بروکر خواهد آمد و بسیار راحت‌تر می‌تواند از پس پرداخت سود های سنگین احتمالی معامله‌گران برآید.

معمولا اگر این بخش در یک کارگزاری ضعیف عمل نماید، ظرف همان سال های ابتدایی آن قدر فشار مالی بر روی بروکر زیاد می شود که نهایتا به ورشکستگی بروکر می انجامد.

بنابراین چنانچه بروکری سابقه حضور بالایی را در مارکت فارکس داشته باشد و همچنین شکایتی نیز مبنی بر عدم پرداخت سود مشتریان در مورد آن به ثبت نرسیده باشد، این مسئله معمولا بدان معنا است که اکثر بخش‌های مهم بروکر از جمله بخش ریسک منیجر، به خوبی وظیفه خود را به انجام می‌رسانند و در مورد چنین بروکرهایی بیشتر می‌توان امیدوار بود که در آینده نیز ( با توجه به در اختیار داشتن عوامل حرفه‌ای ) مشکلی در خصوص وضعیت مالی و پرداخت سودهای مشتریان خود نداشته باشد.

 

رگوله ها و مجوز ها

این بروکر از طریق رگوله BVI FSC که یک رگوله آفشور واقع در جزایر بریتیش ویرجین است، با مارکت ایران فعالیت می‌نماید. اما برای مشتریان غیر ایرانی، موفق شده است از کمیسیون بورس و اوراق بهادار قبرس CySEC نیز کسب مجوز (رگوله) نماید. شماره پروانه این بروکر در سازمان رگولاتری سایسِک ۱۴۷/۱۱ می‌باشد.

نکته قابل توجه و مثبت دیگری که در خصوص بروکر IFC می‌توان به آن اشاره نمود این است که این کارگزاری دارای امکان پرداخت غرامت حرفه‌ای برای بیمۀ نهادهای مالی از طریق موسسه AIG EUROPE LIMITED می‌باشد. این بیمه از سرمایه مشتریان در برابر ریسک های غیر معاملاتی مانند ورشکستگی بروکر حفاظت می‌نماید.

در این که این بیمه معتبر و طراز اول اروپایی (AIG) برای مشتریان ایرانی نیز (با توجه به بحث تحریم ها) قابل استفاده خواهد بود یا خیر، نظر قطعی نمی‌توان داد زیرا سیاست این گونه شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای در قبال ایران بسیار متفاوت است و هر یک قوانین و شرایط خاص خود را دارا می‌باشند اما همین که بروکر IFC Markets از نظر چنین موسسه بیمه‌ای قدرتمندی واجد شرایط لازم برای اعطا بیمه‌نامه بوده است نکته بسیار مثبتی در بررسی عملکرد و کارنامه این بروکر خواهد بود.

قرارداد این بیمه‌نامه را می‌توانید از طریق لینک زیر مطالعه کنید:

https://www.ifctrade.asia/pdf_files/IFCMARKETS-CERTIFICATE.pdf

با توجه به جمیع مباحث مطرح شده، این بروکر از لحاظ توانایی کسب رگوله‌ها و مجوزهای مورد نیاز، نمره قابل قبولی را دریافت می‌نماید.

 

پلتفرم ها

یکی از پلتفرم های ارائه شده در بروکر IFC نیز مانند اغلب بروکرهای معتبر جهانی، نرم‌افزار متاتریدر می‌باشد. این بروکر علاوه بر پلتفرم متاتریدر ۴ و متاتریدر ۵ پلتفرم Net Trade X را نیز ارائه می‌نماید.

نکته جالب توجه در بروکر IFC Markets این است که این کارگزاری بر خلاف سایر بروکرها که معمولا حساب‌های Instant را کمتر ارائه می‌نمایند، همچنان مانند سال‌های گذشته اکانت‌های دارای سیستم Instant Execution و همچنین اسپرد ثابت را در پلتفرم متاتریدر خود ارائه می‌نماید.

معامله‌گرانی که سابقه‌ای ۸-۷ ساله در بازار دارند به این نکته اذعان خواهند کرد که در حال حاضر چندین سال است که اکثر بروکرها به دلیل راحتی کار خود به سراغ ارائه اگزکیوشن By Market همراه با اسپرد متغیر رفته‌اند و کمتر بروکری را در این سال‌ها می‌توان یافت که همچنان مانند قبل، پلتفرمی با قابلیت اگزکیوشن اینستنت و اسپرد ثابت ارائه نماید.

این نوع از اگزکیوشنِ دستورات معاملاتی، هر چند که ممکن است همراه با ریکوت باشد اما به این دلیل که دارای اسلیپیج بسیار کمتری نسبت به حساب‌های بای‌مارکت است ( و به همین دلیل هم احتمال جا به جایی دستوراتی مانند buy stop و sell stop و خصوصا دستورات حد ضرر و حد سود در آنها کمتر است )، همچنان مورد توجه عده زیادی از معامله‌گران است.

چنانچه شما نیز از معامله‌گرانی هستید که هنوز با این نوع پلتفرم تجربه معامله نداشته‌اید، پیشنهاد می‌کنیم یک حساب فیکس اسپرد در این بروکر افتتاح کرده و سیستم Instant Execution آن را تجربه نمایید.

نکته جالب توجه دیگری که در مورد پلتفرم این بروکر وجود دارد این است که در بروکر IFC به تمامی مبالغ آزاد شما که درگیر انجام معامله نیستند ( Free Margin ) تا ۷ درصد سود سالیانه تعلق می‌گیرد !

 

افتتاح حساب

جهت افتتاح حساب در بروکر IFC از طریق آیبی مجموعه BlueTP و دریافت ریبِیت، می توانید از لینک زیر استفاده نمایید :

www.ifcmarkets.com

چنانچه در حال حاضر در بروکر IFC دارای حساب می‌باشید، جهت انتقال پنل کاربری به زیر مجموعه آیبی BlueTP و دریافت ریبِیت، از شماره آیبی زیر استفاده نمایید و تقاضای خود را برای ساپورت بروکر ارسال بفرمایید.

شماره آیبیBlueTP در بروکر آی اف سی: ۵۸۷۴

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی، می توانید سوالات خود را با بخش پشتیبانی BlueTP در میان بگذارید.

  •   اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
  نظرات

پاسخی بگذارید